Parkování zdarma v Brně: Jak u letiště nejlépe zaparkovat?

  • Home
  • Blog
  • Novinky
  • Parkování zdarma v Brně: Jak u letiště nejlépe zaparkovat?

Plánujete cestu letadlem z brněnského letiště? Letíte na rodinnou dovolenou nebo na pracovní cestu potřebujete najít stání pro váš vůz? Můžete samozřejmě využít placené parkoviště. Jestliže ovšem chcete ušetřit peníze, parkování v Brně je druhou možnou variantou. V tom případě si určitě s předstihem zjistěte, kde přesně se dá parkovat. V následujících odstavcích si možnosti představíme a projdeme jejich výhody a úskalí.

S čím je třeba počítat, chcete-li v Brně parkovat zdarma?

V porovnání se službou placeného parkování má bezplatná možnost přirozeně své nevýhody. Před rozhodnutím tedy  důkladně zvažte pro a proti. Jaké tedy jsou hlavní výhody a nevýhody?

  • První a zároveň poslední výhodou je samozřejmě úspora za parkovné. Je přirozené, že většina lidí raději utratí své peníze na dovolené, než aby je přenechali firmě, která parkování zprostředkovává. Dejte si ale pozor na malé úspory, může se z nich stát velký výdaj.
  • Proč? Neplacené parkování může totiž být velmi nebezpečné. Váš automobil nikdo nehlídá, není kolem něj žádný plot ani kamery. Navíc tato místa znají nejen lidé, kteří si zvykli zde vozy nechávat, ale i zloději a vykradači aut.
  • Místa pro parkování zdarma se navíc nenacházejí v bezprostřední blízkosti letiště. Je třeba tedy počítat s tím, že se budete k letišti muset dopravit. Vzhledem k tomu, že chcete ušetřit peníze si nejspíše taxi nezavoláte, a tak je třeba si dopředu zjistit spoje brněnské MHD, které vás k terminálu dopraví.
  • Poslední a nejmenší, ne však zanedbatelnou nevýhodou je ta, že váš automobil nebude chráněn před vnějšími vlivy jako je déšť, sníh, nebo kroupy. Placená parkoviště mají k dispozici zastřešená místa ke stání, které ochrání váš vůz.

Ve kterých ulicích je možné parkovat zadarmo?

Jedná se o vyhledávané lokality, připravte si proto určitou dávku trpělivosti, možná budete muset chvíli kroužit, než naleznete volné místečko. Konkrétně jde o ulice Pellicova, Slovákova, Jarošova, Údolní, ulice u Obilního trhu, u Filozofické fakulty a u brány Starobrna. Zde můžete stát zcela bezplatně i delší dobu.

Potřebujete jen hodinu a nechcete dlouho hledat uvolněné místo? Můžete využít parkovacích prostor obchodního centra Vaňkovka. První hodina je zcela zdarma, popřípadě si můžete parkování prodloužit přímo na informacích v obchodním středisku. Tato varianta je ideální pro rychlou zastávku na nákup.

Části některých dalších ulic Brna také poskytnou parkovací prostor zdarma. Zkuste si najít místo v ulici Kapitána Jaroše, Arne Nováka, Mášova, Lidická, Gorkého, Francouzská, Bratislavská, Stará, či Veveří.

Z úspory za parkování se mohou vyvinout velké problémy

Rozhodli jste se parkovat v jedné ze zmíněných ulic? Zvažte dobře, jestli vám drobná úspora stojí za velké riziko. Jak jsme si již řekli, o nezpoplatněná parkovací místa se zajímají nejen lidé, kteří chtějí zaparkovat. Velmi dobře známá jsou i zlodějům.

Může se tak stát, že až se vrátíte, najdete vykradené auto s rozbitými okny nebo jen prázdné parkovací místo. Počet ukradených aut v naší zemi klesá, zloději se ovšem soustředí nejvíce na moderní a drahé modely. Za prvé proto, že je velká pravděpodobnost, že v takovém autě najdou něco cenného a za druhé pochopitelně kvůli hodnotě vozu samotného.

Jestliže Vás tato zkutečnost neodradila, udělejte alespoň vhodná opatření. Nenechávejte ve voze nic, na čem vám záleží a má peněžní či sentimentální hodnotu pro vaši rodinu. Jestliže se neštěstí přece jen přihodí, nepřijdete o vše.

Zjistěte si informace o brněnské MHD

Výše jsme zmínili, že se od vašeho auta k letišti budete nejspíš muset přepravit veřejnou dopravou. Lídé, kteří v Brně žijí, nejspíše pojedou na letiště hromadnou dopravou přímo z domu a nemusí tedy stání řešit. Pro osoby, které s Brnem tolik zkušeností nemají, se může doprava zdát zmatečná.

Dopředu si tedy zjistěte, jaký spoj Vás na letiště dopraví a zajistěte si vhodnou jízdenku. Pokuta se Vám totiž může prodražit více, než parkovné.

Jaká je vaše zkušenost s parkováním v Brně? Napište nám komentář!

Marie Bínová