Fakultativní výlety v Turecku: Side nabízí mnoho možností pro zvídavce všeho druhu

 • Home
 • Blog
 • Cestování
 • Fakultativní výlety v Turecku: Side nabízí mnoho možností pro zvídavce všeho druhu

Vydat se na fakultativní výlety po Turecku ze Side není žádný problém. Bohatý výběr z mnoha nabízejících se lokalit i aktivit vás tak mile zaskočí, že nebudete vědět, co si dříve vybrat. Lákají vás antické pamětihodnosti, akční safari v džípech, rafting nebo výlet po krásách turecké přírody? Vaše volba zpestří dovolenou a udělá ji nezapomenutelnou. U některých společností dokonce i v českém jazyce.

Fakultativní výlety po Turecku ze Side: s českým průvodcem se nemusíte bát nedorozumění.

Chcete vyrazit na fakultativní výlet, ale nejste si jisti, zda je to ta správná volba? Máte malé děti a bojíte se, že při cizojazyčném výkladu se budou nudit a vám něco důležitého unikne? I v Side můžete najít kanceláře, které nabízejí fakultativní výlety s českým průvodcem. Vyhnete se tím nechtěným prohlídkám spřátelených krámků i problémům způsobeným jazykovými či kulturními odlišnostmi.

Side. Oblíbené letovisko nadchne plážemi i pozůstatky antických staveb.

Turecká riviéra vás láká a nevíte, kam se vydat? Side se pokládá za ideální místo pro rodiny s dětmi i milovníky klidnějších dovolených. Se svou starodávnou minulostí z dob antiky, písečnými plážemi, hojností slunečního svitu (opalovací kosmetiku s sebou) a pozvolným přístupem do moře si získá nejednoho nadšence.

Máte strach, že byste se po čase nudili? Nemějte. Ze Side se můžete vydat do blízkého i vzdálenějšího okolí. S komfortem toho, že nic nebudete muset organizovat. Nechte se zlákat na některý z fakultativních zájezdů.

Potápění a historie může jít ruku v ruce. Nevěříte? V Side je to možné.

Poznejte dějiny tak trochu jinak. Poznejte je pod vodu. Skvělý zážitek, ze kterého vás nebudou bolet nohy od chození od jedné památky ke druhé. Tady se k nim potopíte.

 • Jediné podmořské muzeum v Turecku.
 • Tematicky rozdělené sochy umístěné pod vodou vás seznámí s různými kulturními i historickými epochami.

Nebo vás láká spíše šnorchlování? A co takhle to zkusit s profesionály, kteří vědí, která místa jsou k této aktivitě ta nejlepší? Zorganizují vám krásný výlet, který dovršíte setkáním se želvami.

Chcete zažít něco zajímavého, ale nechce se vám tlačit se s dalšími lidmi, které neznáte? Co třeba s rodinou nebo přáteli podniknout plavbu na jachtě?

Jet na fakultativní výlet neznamená jen to, že se budete s mnoha lidmi posouvat po bodech itineráře. Ne každému toto vyhovuje. Jde to i jinak. Nelákala by vás soukromá plavba na motorové jachtě? Průzračná voda, chladivý vítr a jen vaši blízcí. Nezní to fantasticky?

Zajímá vás spíše historie? Pozůstatky římské civilizace vás ohromí.

Turecká riviéra není jen oblíbenou destinací současnosti. Už staří Římané zde zanechali svoje stopy. A je škoda si něco z těchto historických krás neprohlédnout.

 • Milovníci antické historie by určitě neměli vynechat výlet do Demre, Myry a Kekova. Zpestřením je plavání a šnorchlování v blízkosti zatopených ruin města Kekova.
 • Výlet do Perge, Aspendosu a Kurnsunlu vás provede stavbami, které vám dají nahlédnout do života dávných Římanů. Navštívíte divadla, římské lázně, stadion i monumentální symbol římské říše – akvadukt.
 • Chcete spojit přírodu a památky? Spojení Selge, jehož historie sahá až do 13.století před naším letopočtem, a kaňonu Tazi, který vás uchvátí svou přírodní krásou, může být to pravé.

Dobrodružství nesmí chybět ani v poklidných letoviscích.

I při dovolené, kde plánujete hlavně relaxovat, nastanou dny, kdy budete chtít zažít něco akčního.

 • Adrenalin do žil vám vlije možnost paraglidingu nebo raftingu. Ano, i na dovolené u moře jde sjet horskou řeku.
 • Fakultativní výlety nemusí být jen po památkách. Co třeba safari po tureckých horách a venkově? Je libo džíp, čtyřkolku nebo buggy?
 • Dobrodružství v přírodě? Výlet do Kappadokie vám nabídne úžasné scenérie i let balonem.

A co vy? Co považujete za největší zábavu na dovolené?

Marie Bínová