Matrace 120 x 200 cm

Matrace 120 x 200 cm je jedním z méně častých rozměrů postelí a tedy i matrací. To však ani při nejmenším neznamená, že výběr matrací právě v této konkrétní velikosti by snad mohl být jakkoliv omezen. A dobrého prodejce matrací poznáte i podle toho, že v jeho nabídce si pro jakýkoliv rozměr vybere opravdu každý přesně podle svých zdravotních požadavků a rozměrů své postele.

 

Matrace 120×200 centimetrů

Zmiňovaný poměr výšky a šířky matrace je typický pro jednolůžka a díky svoji nadstandartní velikosti zabezpečuje dostatečný standard kvalitního odpočinku pro jednotlivce. Nepochybujeme ani o tom, že se zde příležitostně vyspí i zamilovaný pár… Postele s velkorysou šířkou najdeme také například v jednolůžkových pokojích kvalitních a také luxusních hotelů.

 

Speciální velikosti, materiál i využití

Nestandartní nebo i méně obvyklá velikost matrace není žádný problém. A bezproblémová je i nabídka specializovaná pro konkrétní využití matrace podle materiálu, tvrdosti nebo složení jednotlivých vrstev.

 

Řešení pro alergiky

Alergiků v populaci přibývá a je třeba jim zabezpečit žádané pohodlí při tak důležité činnosti, jako je spánek. A výrobci matrací jim při vývoji těch nejvhodných samozřejmě věnují náležitou pozornost. Ani nabídka pro osoby alergické na nejběžnější útočníky na imunitu, jako je prach nebo mikroskopičtí roztoči není nijak omezená. Zdravé spaní si alergici mohou vybírat například mezi ortopedickými matracemi, matracemi z paměťové pěny nebo dnes populárními taštičkovými matracemi.

 

Matrace s delší trvanlivostí

Matrace tvoří základ zdravého a kvalitního odpočinku, je však také velmi praktické je vhodně doplnit správným příslušenstvím. Přejete-li si, aby vaše nova matrace vydržela v plně funkčním stavu, tvrdosti a tvaru co nejdéle, je dobré ji pravidelně větrat, vysávat a také otáčet. Ještě lépe ji lze zabezpečit použitím chrániče na matraci. Dokonalou službu, díky které získá nova matrace do budoucna delší životnost, zajistí mimo jiné i chránič, který k ní nepropustí tekutinu a vlhkost.

 

Nezapomínejme na seniory

Ani výrobci komponentů na spaní na ně nezapomínají! Nabídka speciálních relaxačních matrací pro naše nejstarší členy rodiny připomíná, že kvalita nočního odpočinku je důležitá v každém věku. A ve stáří to platí dvojnásob. V této nabídce proto nechybějí oblíbené prémiové sendvičové matrace nebo sedmizónové ortopedické matrace.

 

Spánek v hlavní roli

Dobře se vyspat, to je základ. Kvalitní matrace, uložená v té správné posteli na správné podložce je vždy plusem pro zdravý a dostatečný spánek. Jak noční odpočinek formuje náš život, proč špatně spíme, kdy máme jít řešit nedostatečnou relaxaci během noci k lékaři a nebo kolik hodin vlastně potřebujeme doopravdy denně spát? Spánek má svoje zákonitosti. Nechte se inspirovat a možná budete i překvapeni…

 

Co ještě udělat pro kvalitní spánek?

Nebo spíše co nedělat, abychom se kvalitně vyspali? Příčin nespavosti nebo špatného spánku může být mnoho. Důležité je také správně dodržovat tzv. spánkovou hygienu. V rozhovoru se k této velmi zajímavé problematice vyjádřila magistra lékárnice Irena Kiliková.

A jaký je váš favoritní materiál pro podložku na spaní? Sledujete poslední a nejžhavější hity výrobců těchto produktů a pravidelně zásobujete vaši domácnost posledními nápady v oblasti zdravého spaní? Na který typ matrace nedáte dopustit, a na které byste se naopak určitě nevyspali? Těšíme se společně s vámi na zážitky z vašich ložnic.

Marie Bínová