Dětská postel – masiv vydrží od dětství až téměř do dospělosti

  • Home
  • Blog
  • Bydlení
  • Dětská postel – masiv vydrží od dětství až téměř do dospělosti

Sháníte postel pro svou ratolest? Vyzkoušejte dětskou postel z masivu. Její mimořádně pevná konstrukce vás překvapí svou výdrží. Zvládne cokoliv od divokého dětského hraní až po váhu dospělého jedince. Trendy dřevěný design spolehlivě zapadne do každé domácnosti. Stylové postele z masivu jsou zárukou kvality a bezpečnosti. O vaši ratolest tak nemusíte mít strach. Koupí takovéto postele dopřejete klidný a pokojný spánek nejen dítěti, ale i sobě.

 

Dětská postel. Masiv patří mezi nejvyhledávanější. Proč právě ten?

Co se týče materiálu, masiv patří mezi ty nejrozšířenější v oblasti nábytku. Při jeho pořizování dbáme nejen na kvalitu, ale především na životnost. U postele to platí dvojnásob. Představme si 3 hlavní přednosti masivu.

Životnost

Mezi největší výhody masivní postele patří právě její životnost – je prakticky nezničitelná. Její konstrukce je robustní, má vysokou odolnost a pevnost. Dovádění vašich ratolestí tak posteli nijak neublíží.

Nezávadnost

Další předností masivu je jeho zdravotní nezávadnost. Masiv je čistě přírodní materiál bez chemických příměsí. Je tudíž vysoce šetrný k dětskému organismu. Masiv je vhodný i pro alergiky či astmatiky. Je jen tuno ověřit, že nátěr je ekologický a zdravotně nezávadný, To by vám měl doložit výrobce i prodejce.

Nadčasový design

Minimalistické, stylové a nadčasové provedení. To je masiv. Vyrábí se z kvalitních dřevin, načež jejich variace je široká. Postel z masivu tak spolehlivě zapadne jak do vaší ložnice, tak do dětského pokojíčku.

 

Klasika nebo postel se skluzavkou? Postele z masivu mají nespočet variant

Masivní postele se přizpůsobí každému. Sáhnete-li po klasické variantě či po něčem divočejším – vše je možné. Základní rozměr jednolůžka je 200 x 90 cm. To je vhodné pořídit, pokud chcete, aby dítěti vydrželo co nejdéle. S ohledem na životnost masivu ideálně až do dospělosti. Na trhu jsou ovšem i zmenšené varianty pro děti různých věkových skupin. Bude jen na vás, čemu dáte přednost.

 

Chcete-li trochu oživit dětský pokojíček, i tady postele z masivu pomohou! Mimo klasické provedení existuje řada variací, které si navolíte podle přání. Nejžádanější bývají postele vyvýšené v motivu pirátské lodě či zámku pro princeznu. Mnohdy bývá vše doplněno skluzavkou a herním prostorem pod postelí. Vaše ratolest bude mít postel svých snů. A vy tak spojíte jejich přání s užitečným.

 

Jste omezeni místem? Dětské postele spolehlivě nahradí úložný či studijní prostor

Mnohokrát se stává, že výběr dětské postele výrazně limituje malý prostor v místnosti. U masivní dětské postele si s tím nemusíte dělat hlavu. Postele z masivu mají tu výhodu, že si je navrhnete podle svých představ. Potřebujete-li úložný prostor, lze pod postel pořídit výsuvné šuplíky. Stejně jednoduše to jde i s přistýlkou. Mimo místo na spaní, dětská postel z masivu umí vytvořit i hrací či studijní místo. Stačí pořídit vyvýšenou verzi a pod ni umístit hračky nebo psací stůl. Fantazii se meze nekladou!

 

Správný výběr je důležitý. Dětská postel má svá specifika

Dítě se vyvíjí neustále, nejvíce pak právě v době spánku. S dosažením správného vývoje jde ruku v ruce výběr dětské postele spolu s matrací. Hlavními aspekty při rozhodování je pohodlí a bezpečnost. Postel by měla být zdravotně nezávadná a navržena tak, aby se dítěti pohodlně usínalo. V neposlední řadě je důležitý i design. I ten přispívá k dobrému psychickému rozpoložení. Masiv tohle vše dokáže napomoci. A necháte-li dítě vybrat postel podle jeho představ, určitě se stane jeho oblíbeným útočištěm.

Kvalita, bezpečnost a nadčasový styl.

To vše je dětská postel z masivu.

Marie Bínová