Zubní hygiena Mikulov – vyplatí se zajet za ověřenými odborníky

  • Home
  • Blog
  • Novinky
  • Zubní hygiena Mikulov – vyplatí se zajet za ověřenými odborníky

Na jižní Moravě, ale i v rámci celé České republiky, patří zubní hygiena Mikulov ke zdravotnickým službám, které jsou zajištěny a klientům poskytovány na špičkové úrovni. Pracoviště tu jsou vybavena moderními technologiemi, které dokáží téměř zázraky například i tam, kde dentisté již diagnostikovali pokročilou parodontózu.

Zubní hygiena není jen módní výstřelek

V posledních letech se pojem zubní hygiena nebo dentální hygiena postupně dostává lidem pod kůži. Je to vývoj správným směrem, neboť na péči o ústní dutinu a mezizubní péči závisí stav zubů po celý lidský život. Čím horší péče, tím dříve je nutno zuby odstranit a posléze nahradit zubními náhradami. A co víc, od stavu zubů, dásní a celkově ústní dutiny jako takové se pak odvíjí i celkový zdravotní stav organismu. Jak je to možné?

Bakterie cestují po celém těle

Neudržované krčky zubů a dásně, kterým není věnována dostatečná péče, mohou být místem, kde začnou usazovat a rozmnožovat bakterie zubního plaku. Ty postupně osidlují ústní dutinu, ale velmi brzy se dostávají do krevního oběhu a cestují tedy celým tělem. Rády ovlivňují krevní oběh jako takový a dokáží i ovlivnit stav srdce.

To jsou asi nejzávažnější důsledky přemnožení bakterií v ústní dutině, najdeme ale i mnoho jiných, které mají třeba jen estetický efekt – nepříjemný zápach z úst a nepěkné žluté zabarvení zubní skloviny. Zápach z úst lze pravidelně korigovat i v domácích podmínkách.

Zubní hygiena Mikulov – příčiny zánětu dásní a parodontitidy vám tu profesionálně odstraní

Pokud jste zatím na dentální hygieně nebyli, vězte, že budete spokojení s výsledkem hned po první návštěvě. Vaše zuby budou hladší, bělejší, ale i mezizubní prostory budou pro kartáčky a nitě průchodnější. Odborník jednak zhodnotí stav vaší ústní dutiny, ukáže vám, jak je nutné pečovat o vaše zuby a dásně, aby se jejich stav zlepšil. A samozřejmě provede zubní hygienu jako takovou.

Je na místě se obávat návštěvy u zubního hygienisty?

Až půjdete na zubní hygienu, rozhodně se nemusíte obávat zásahů, které vás čekají. Nejedná se o žádná bolestivá sezení, při nichž je nutno svírat kapesník v dlaních. Zubní hygienista potírá dásně gelem, který snižuje vnímání fyzických podnětů. Pak teprve se pouští do čištění zubů od zubního kamene, a to jak naddásňového, tak i toho, co je usazen pod dásněmi.

Co vás tedy při návštěvě zubní hygieny čeká?

Jak zjistíte například zde, nejdříve zubní hygienista zhodnotí úroveň ústní hygieny. Ve většině případů ji poznává podle krvácivosti dásní. Také velmi detailně prohlédne všechny zuby a najde i ty nejmenší zárodky kazů, které je vhodné včas odstranit, aby se dále nerozvíjely.

Poté se přistoupí k samotnému čištění zubů, a to jak od kamene naddásňového i poddásňového. Nejvíce kamene bývá usazeno na zadní straně dolních předních zubů, kde se stéká nejvíce slin. Tento kámen má skoro každý a většinou ani nejlepší domácí péče nezabrání jeho usazování.

Air-flow, satelec piezon, či intraorální kamera jsou moderními technologiemi v boji proti zubnímu kameni a bakteriím

Možná se vám to jeví jako útok cizích termínů, ale nejde o nic jiného než označení moderních přístrojů a postupů, jak lidem pomoci právě s udržením zdravé ústní dutiny.

Air-flow je takzvané pískování, kdy velmi jemným pískem hygienista odstraňuje zbytky kamene a také pigmentace na zubech. Té se neubrání nikdo, její vznik je způsoben zejména potravou (u kuřáků i kouřením). Její vznik se dá jen zpomalit. Jak?

To se dočtete například tu. Intraorální kamera umožňuje pacientovi vidět to, co vidí samotný hygienista. A satelecpiezon je ultrazvukový odstraňovač zubního kamene, který zajistí, že proces nebude nijak bolestivý.

Nezbytná instruktáž ke správnému čištění zubů a celkové ústní hygieně je nedílnou součástí návštěvy. Kontrola po několika týdnech také.

Marie Bínová