Předčasná ejakulace: její příčiny a bezproblémové řešení

  • Home
  • Blog
  • Zdraví
  • Předčasná ejakulace: její příčiny a bezproblémové řešení

Léčba samotných příčin předčasné ejakulace vyžaduje časově náročnou terapii. Mezitím si ale kvalitní sex odpírat určitě nemusíte. K dispozici jsou účinné a praktické léky, které situaci vám a vaší partnerce ulehčí. A dobrým ukazatelem zdraveho sexualního života je ranní erekce.

 

Předčasná ejakulace: kdy o ní hovoříme

Na příliš krátký pohlavní styk můžeme nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Z čistě medicínského hlediska se jedná o takový akt, kdy k vyvrcholení dojde do jedné minuty po jeho zahájení. Nabízí se také vzít v úvahu partnerskou spokojenost. Byl sex dostatečně dlouhý na to, aby orgasmu dosáhli oba partneři?

 

Tak či onak, překotná ejakulace patří k sexuálním dysfunkcím, s nimiž se může setkat v průběhu života každý muž a to bez ohledu na věk, množství zkušeností nebo třeba životní styl. Uvádí se, že s tímto fenoménem se dlouhodobě potýká až 20 % mužů, přičemž tato čísla mají tendenci narůstat. Proč tomu tak je?

 

Příčiny příliš rychlého vyvrcholení

Výron semene, stejně tak jako ztopoření penisu, je poměrně složitý mechanismus, který vyžaduje rovnováhu fyziologických a psychických faktorů. Krátkou výdrž pak může způsobit celá řada impulsů. Tyto patří k zdaleka těm nejčetnějším:

 

  • Nízká míra zkušenosti

Nedokonalá znalost vlastního těla a nervozita je zpočátku zcela normálním jevem. S přibývají jistotou problém zpravidla ustupuje.

 

  • Sporadický pohlavní styk

Právě jeho nízká frekvence může zapříčinit doslova předrážděnost. Stačí pak podstatně menší a kratší stimulace, aby k ejakulování došlo.

 

  • Strach ze zklamaní partnerky

Úzkosti, obavy a nejistota z vlastního výkonu rozhodně k sexuální výdrži nepřispívají.

 

  • Stres

Všední starosti, nahromaděné pracovní povinnosti apod. představují psychickou zátěž, které se negativně ovlivňuje také fyziologické funkce našeho těla. Předčasnou ejakulaci nevyjímaje.

 

  • Nepříznivé podmínky pro koitus

V tomto případě rychlé vyvrcholení představuje naučenou, geneticky naprogramovanou reakci. Typicky se jedná o situace, kdy při sexu hrozí vyrušení.

 

  • Zvýšená citlivost nervových zakončení

Bylo dokázáno, že řada můžu trpící tímto problémem, má zvýšenou vodivost periferních nervů. To způsobuje několikanásobně rychlejší reakci při erotickém dráždění.

 

Pokud k ní dojde čas od času, nejedná se o nic tak znepokojujícího. Pokud ovšem obtíže přetrvávají několik týdnů a negativně se podepisují na kvalitě vašeho sexuálního života, je na místě zakročit.

Moderní způsoby řešení tohoto problému

Nabízí se jich dnes celá řada; psychoterapie, cílený trénink a farmakoterapie, která zaručuje pohodlnou formou rychlý výsledek.

 

Přestože užívání léků představuje to nejkomfortnější řešení, doporučuje se doplnit je právě dalšími dvěma zmíněnými postupy, které v konečném důsledku mohou odstranit potíže v jejich samotné podstatě.

 

Léčba předčasné ejakulace pomocí farmaceutik

Možností užívání léčiv máte hned několik. Jednou z variant je i lokální aplikace znecitlivujících gelů a krémů. To ovšem vyžaduje použití prezervativu, aby nedošlo k přenosu anestetizujících látek do těla partnerky snížení i její citlivosti.

 

Mnohem jednodušší a praktičtější je užívání léků s obsahem Dapoxetinu – aktivní látkou, jenž dokáže dočasně utlumit nervové vzruchy a prodloužit tak vaši výdrž. Na dnešním trhu naleznete řadu preparátů, které se liší koncentrací této účinné složky, nástupem a dobou trvání efektu, ale i cenou. Tyto léky lze navíc pořídit bez nutnosti lékařského předpisu online. Přestože jsou volně k prodeji, lze doporučit nepodcenit případnou konzultaci s lékařem a samozřejmě si prostudovat příbalový leták, možné kontraindikace a vedlejší účinky.

Máte s předčasnou ejakulací zkušenosti? Jak jste obtíže řešili a byl zvolený způsob efektivní?

Marie Bínová