SEO konzultant vám pomůže dostat web do top 10

Virtuální prostředí má své strážce a porotce v jednom. Říká se jim webové vyhledávače a jsou to ony, kdo rozhoduje o popularitě stránek. Když rotoby usoudí, že vaše www nejsou zajímavé, ocitnou se na digitální periferii mezi ostatními vyhnanci, kam platící zákazníci nechodí. SEO konzultant je rytíř, který vaše webovky z této šlamastiky vyseká. Náplň jeho práce najdete detailně představenou v článku.  

Čím se živí SEO konzultant

Agenturní SEO konzultant, kterého kontaktujete v případě, že vám web nevydělává, zahájí jeho audit. Výsledek prověrky technické, textové a odkazové způsobilosti vám stručně odprezentuje a zároveň vám nabídne optimalizaci nalezených nedostatků na míru.

Pokud jeho plán přijmete, pověří SEO konzultant provedením jednotlivých optimalizačních prací své kolegy v agentuře. Sám se ujme koordinace jejich práce s vašimi požadavky, dál zůstane vaší kontaktní osobou a každý měsíc vás o zlepšeních na vaší platformě informuje prostřednictvím reportů. Stejnou službu pro vás pochopitelně vykoná i nezávislý SEO konzultant na volné noze a tým jeho freelancerů.

Technické SEO zadá konzultant webařům 

Jako první se na vašich stránkách odstraní technické chyby v kódu, zmenší se příliš objemná data, povolí se indexace a napraví vadná responzivita. SEO konzultant, respektive jeho kolegové, také mohou doporučit změnu hostingu a zjednodušit strukturu vašich stránek, aby se v nich lidem i robotům lépe orientovalo. Tato série technických optimalizačních zásahů vytvoří uživatelsky příjemné prostředí a zrychlí načítání www. Všeobecně mohou uvedené úpravy zvýšit zájem publika o vaši nabídku o několik desítek procent, což se projeví na zvýšených nákupech.

Textové SEO zpracují na povel konzultanta copywriteři

Další etapa optimalizačních prací se týká psaného obsahu, kam profesionální textaři dosazují chybějící keywords – česky klíčová slova. Pokud je v informacích na vašich stránkách neuvádíte, nepřijdou robotům jako relevantní odpověď. Tudíž je ani nenabízí hledajícím uživatelům, což poznáte na chabé návštěvnosti a minimu zakázek. Přitom stačí texty vhodně upravit a rázem si vás oblíbí Google i Seznam. Jakmile vás přesunou někam do vrchní půlky na první stránku, vystřelí vaše popularita mnohdy o stovky procent. Úměrně s návštěvností opět stoupne i prodejní konverze vašich www, což vám SEO konzultant srozumitelně odprezentuje v měsíčních reportech, abyste si mohli vše ověřit a zkontrolovat.

Odkazové SEO svěří konzultant linkbuilderům

Abyste z optimalizace pro vyhledávače vytěžili maximum, dají experti na SEO do pořádku i váš externí odkazový profil. Konzultant nechá zaregistrovat vaše firemní stránky do online katalogů typu Firmy.cz a dalších. Někdy se mu podaří vyjednat i partnerské výměny odkazů mezi vašimi a cizími stránkami. Hlavní část práce bude ale spočívat opět na copywriterech. Ti budou psát čtivé PR články, kde odprezentují vaše know-how veřejnosti. Přes prokliky v příspěvcích k vám začnou proudit úplně noví zájemci, které byste jinak neoslovili. Tyto články se totiž zveřejňují na tématicky spřízněných fórech a portálech. Cíl odkazového SEO je stejný jako v předchozích případech. Konzultant střílí pořád do černého a postupně mění váš web na hvězdu digitálu.   

Teď, když jste blíže poznali, jak užitečný vám může být SEO konzultant, nezbývá než vám popřát, ať najdete toho pravého. Optimalizace obvykle zabere několik měsíců a rozsáhlejší internetové projekty mohou chtít pravidelné SEO. Proto je důležité, abyste si vzájemně sedli. Jestli už jste si konzultanta najali, napište nám do komentářů, jak jste s ním spokojeni.

Marie Bínová