Jak být nenápadně vyzývavá

Přemýšleli jste někdy o tom, proč si ženy malují rty? Vzhledem k tomu, že ústy přijímáme potravu, je to přece poměrně nepraktická věc. Nicméně ženy trvají na tom, že jejich rty musejí být zvýrazněny, a důvodem kromě subjektivních i obecně přijímaných představ o kráse je to, že rty jsou část ženského obličeje s největším sexappealem. Rty výrazného objemu a zbarvení jsou považovány za smyslné, přitažlivé, provokující. Prim v tomto ohledu hrají rty výrazně rudé, různé jemnější odstíny jsou ale také ve hře. Nalíčené rty se zkrátka líbí mužům – a to je, po čem většina žen touží.

Odstranit prokletí ranního líčení a prohřešky vůči symetrii

Při “autolíčení” rtů se můžeme setkat se dvěma základními kameny úrazu – buď se nepodaří vytvořit dokonale symetrický obrys rtů na obou stranách nebo je rtěnka rozmazaná, anebo jsou rty tak úzké a nevýrazné, že skoro není co malovat. Druhá možnost není řídká, zúžení rtů a pokleslé koutky se v populaci vyskytuje dost často a s přibývajícím věkem postihuje poměrně vysoké procento žen. Pěkné rty jsou ale pro celkový dojem vizáže obličeje dost důležité a získat je lze snadno a natrvalo využitím permanentního make upu rtů. Co je to? Supermoderní vymoženost kombinující v jednom tetování a malování lidského těla. Do nejsvrchnější vrstvy pokožky se jemně vpraví pigment příslušného odstínu a dříve nemastná neslaná ústa získají:

  • kontury
  • stínování
  • kontury společně se stínováním
  • zvětšení objemu pomocí 3D efektu
  • imitaci použité rtěnky

Protože barva vpravená pod pokožku vydrží beze změn minimálně dva, ale daleko častěji spíše tři roky, je třeba přistupovat k zákroku s rozmyslem a po konzultaci se skutečně zkušeným odborníkem. Takové představuje například majitelka pražského kosmetického studia Daria Radchenko, která pro začátek doporučuje vyzkoušet akvarelové stínování (bez kontur), jehož efekt spočívá v oživení rtů a zvýšení jejich lesku, přičemž vypadají stále naprosto přirozeně a samotná barva se změní jen minimálně, přesto zákrok plně nahradí každodenní používání rtěnky. K odvážnějším zásahům může klientka přistoupit později.

Jen červená to to být nemusí

I když pravděpodobně kýženým výsledkem permanentních úprav rtů bude přidání červeně, rozhodně to není jediná barva, se kterou se v salonech krásy pracuje. K dispozici je celá škála odstínů, podporujících přirozený vzhled, rúzné fototypy a nejoblíbenější barvy rtěnek. Zákrok je prováděn v lokální anestezii, spíše než bolestivost uvádějí klientky mírný a pochopitelný pocit nepříjemnost. Samotná procedura zabere maximálně dvě hodiny, hojení probíhá docela rychle, přirozeně že bezprostředně po zákroku jsou rty napuchlé a barevnost neodpovídá očekáváním, ale brzy si všechno sedne. Omezení spočívají pouze v ochraně ošetřených míst před agresivním slunečním zářením (balzám) a vyloučením slupovacích masek a krémů při péči o zevnějšek.

 

Rozmazávání a pachuti rtěnky je odzvoněno

Drobné tetování není invazivní zásah do organismu, na rozdíl od operace jej nijak nezatíží. Další velkou výhodou tohoto způsobu péče o rty je, že opravdu není možné poznat, že se jedná o tetování. Odpadá tak nejen ranní rutina líčení a nákup rtěnek a konturovacích tužek, ale také vedlejší efekty jako rozmazávání a stírání rtěnky při čištění nosu a po jídle, pachuť rtěnky na jazyku a s ním související horší schopnost vychutnat si kávu nebo svačinku. Budeme diskrétní a pomlčíme o benefitech při líbání, věřte nám ale, že existují. Úplně nejlepší je, když vám okolí upřímně chválí vaši novou rtěnku, zatímco vy již několik měsíců vůbec žádnou nepoužíváte.

Co byste oželeli raději – líčení rtů, nebo očí? Máte rádi výrazné rtěnky, nebo sázíte na přirozenost?

Marie Bínová