Cena odstranění tetování

Také vás z dob bujarého mládí “zdobí” nejrůznější obrazce na kůži a přemýšlíte, jak se jich zbavit? Cena za odstranění tetování závisí především na velikosti vaší kérky. O nutnosti opakovaného zákroku pak rozhoduje barva pigmentu a hloubka, do jaké byl v podkoží vpraven. Nastudujte si, co vás při likvidaci permanentních “omalovánek” čeká, čeho se vyvarovat a kolik peněz si máte připravit.

 

Cena odstranění tetování a délka zákroku

Pokud vás tetoval profesionál, počítejte zhruba se čtyřmi procedurami. Méně kvalitní amatérské kérky se většinou zbavíte během dvou ošetření. Jak laser postupně narušuje vytetované vrstvy, vyplavuje váš imunitní systém rozbitý pigment z organismu pryč. Když si uvědomíte, že mezi jednotlivými zásahy je nezbytné dát tělu minimálně měsíc na zotavenou, je to běh na delší trať. Při návštěvě bezpečného laserového centra s kvalitními přístroji, začíná cena za likvidaci tetování u malých ploch na tisícovce. Velké ornamenty stojí od pěti tisíc výš. Celkové náklady si vynásobte počtem sezení. Seriózní pracoviště naštěstí poskytují tuto službu na splátky.

 

Co vás čeká pod laserem

Specialista nejprve nastaví optimální vlnovou délku podle barvy vašeho tetování. Pak přiloží hlavici na kérku a začne vám do kůže pálit světelné kulky ráže 2 až 10 mm. Jednotlivé “výstřely” zní jako praskání a v tetáži se objevují světlá kolečka. Zákrok není úplně bezbolestný. Trochu to štípe a pálí, ale když jste ustáli souvislé prošívání kůže jehlou, nebude to žádný problém.

 

Laicky můžete princip laseru chápat jako vypalování, proto se nedejte nachytat na nízkou cenu za odstranění tetování. Když vám fušař termálně poškodí tkáň “fakeovým” přístrojem, udělají se vám na kůži místo původního obrázku dost nepěkné jizvy, které vídáte u klasických popálenin.

 

Jizva místo kérky nebo bezpečné přístroje?

Spolehlivé profesionální lasery s certifikací FDA působící na různých vlnových délkách nejsou levné a cena za odstranění tetování tomu odpovídá. Podezřelé laciné služby by vás měly varovat před levnými čínskými přístroji, kde riskujete spáleniny. Než půjdete s kůží na trh, ujistěte se, že na klinice používají přístroj Q-Switched Nd:YAG značky PASTELLE. Ta vysílá jen krátké světelné pulzy trvající 4 nanosekundy. Světlo tak beze zbytku absorbuje barva kérky a nehrozí poranění okolní tkáně.

 

Testovací zákrok zdarma

Seriózní klinika vám bezplatně umožní ukázkový zákrok. Vyretušují malý kousek vaší kérky, abyste viděli, co laser umí a dokázali si spočítat reálné náklady. Vzhledem k tomu, že tetování sestává z několika vrstev, jedná se o postupný proces. Specialista odhadne počet opakování a tím pádem i cenu za odstranění tetování. Dobrá zpráva je, že nejsnáze mizí tmavé barvy jako černá, modrá nebo hnědá, které nejvíce přitahují laserový paprsek. O roztříštěný pigment se už postarají vaše bílé krvinky.

 

Obvyklá klientela laserových pracovišť

Estetické kliniky často vyhledávají bývalí “tvrďáci”. Kreativní kérky lezoucí z manažerské košile jim notně komplikují život a cena za odstranění tetování v jejich rozpočtu nehraje roli. Další skupinu tvoří ženy, které dospěly a infantilní hvězdičky a čínské znaky za uchem je omrzely. Třetí, tradiční kategorií bývají vykonavatelé svobodnějších povolání, kde tetování nevadí, ale je potřeba ho nahradit. Těm stačí jen zesvětlení pigmentu, aby ho zkušený tatér mohl překrýt novým motivem.

Jestli vám kérka překáží ve výkonu zaměstnání a vy už nechcete bojovat s hloupými předsudky, vsaďte na kvalitní laser. Ten si hravě poradí i s nedbalým permanentním make-upem. Nejdřív si pracoviště prohlédněte a seznamte se s přístroji i obsluhou, ať neriskujete zdraví. Buďte trpěliví a dejte svému tělu dostatek času na regeneraci mezi jednotlivými zákroky. Čerstvě ošetřená místa nevystavujte slunci a pokud vám jednorázová cena za odstranění tetování přijde závratná, řekněte si o splátky. Máte-li už máte laser za sebou, podělte se s ostatními o vaši zkušenost v komentářích.

Marie Bínová