Permanentní make-up a stárnutí – může vám tato kosmetická procedura pomoci omládnout?

 • Home
 • Blog
 • Krása
 • Permanentní make-up a stárnutí – může vám tato kosmetická procedura pomoci omládnout?

Permanentní make-up, stále oblíbenější kosmetická procedura, nemusí být jen prostředkem k celkem běžnému zkrášlení. Tento postup vám rovněž může pomoci ubrat nějaký ten rok, pokud máte pocit, že už je to žádoucí. Ano, můžete díky němu vypadat mladší a podle toho se také cítit. 

Chcete vědět, jak je to možné? Jak permanentní make-up dovede zastavit stárnutí? Zajímá vás,  jaké jsou jeho výhody i případné nevýhody? Tak se na to podíváme!

 

Permanentním make-upem proti stárnutí

Permanentní make-up má několik nesporných výhod. Některé z nich ocení každá žena, další pak mohou být obzvláště zajímavé pro dámy v pokročilejším věku. Jednou z největších výhod je jeho dlouhodobý charakter. Po aplikaci permanentního make-upu můžete zapomenout na každodenní líčení a to na velmi dlouhou dobu. Není to tedy jen praktické řešení, ale je také časově úsporné.

Další výhodou, kterou lze použít jako zbraň proti stárnutí, je schopnost permanentního make-upu maskovat jemné linky a vrásky. S věkem se objevují vrásky kolem očí a rtů, a permanentní make-up může tyto nepříjemné známky stárnutí účinně zakrýt. Plnější obočí a zvýrazněné rty také přispívají k mladšímu vzhledu.

Nechcete trávit hodiny před zrcadlem? Ráda byste působila mladším dojmem? Permanentní make-up může být pro vás skvělou volbou.

Má toto řešení nějaké nevýhody?

Stejně jako každý kosmetický postup, i permanentní make-up má své nevýhody. Není jich mnoho, ale existují. Záleží ovšem na tom, z jakého úhlu se na věc díváte. Pro někoho může být určitým mínusem jeho trvalý charakter. Jak název naznačuje, permanentní make-up je trvalý a hůře odstranitelný. Pokud se něco nepovede, nebo když se z ničeho nic rozhodnete pro výraznou změnu vzhledu, může být jeho trvalý charakter tak trochu nevýhodný. 

Cena, alergie a zkušený odborník

Někdo může za nevýhodu považovat rovněž cenu. Přestože permanentní make-up obvykle nebývá příliš drahý, a může si ho dovolit v podstatě každá žena, na pár tisíc korun vás přece jen vyjde. Nic na světě není zadarmo. Pokud se rozhodnete pro tento krok, musíte tedy počítat s menší investicí do svého vzhledu. Investicí, která se však většinou vyplatí. 

Někteří lidé mohou být také alergičtí na pigment používaný při permanentním make-upu, což pak působí nepříjemné reakce. Je proto důležité předem prověřit, zda snad nějakou formou alergie netrpíte. Konzultace s odborníkem rozhodně nebude na škodu!

A konečně, pokud permanentní make-up není proveden správně, tedy na profesionální úrovni, může vypadat poněkud nepřirozeně a nepřesvědčivě. Je proto klíčové vybrat si pro jeho aplikaci kvalifikovaného a zkušeného specialistu s dobrou pověstí. Jedině tak můžete očekávat uspokojivý výsledek.

 

Skvělé řešení pro omlazení očí

Svět ovládá kult mládí. Tak to zkrátka je. Lidé tedy proti stárnutí bojují neustále a volí k tomu nejrůznější způsoby. Někdy jsou poměrně úspěšní, jindy se jim omládnout nepodaří. Je-li řeč o boji s přibývajícím věkem, musíme uvést, že permanentní make-up může výrazně omladit vzhled očí. Šikovný specialista to zvládne bez zaváhání. Nevěříte? Zde jsou některé z možností, jak toho lze dosáhnout:

 • Eyeliner: permanentní eyeliner může oči zvýraznit a zdůraznit jejich tvar. To může dát očím mladší a svěžejší vzhled.
 • Obočí: plné a definované obočí může vytvořit iluzi mladšího vzhledu. Permanentní make-up umožňuje vytvořit plnější a definovanější obočí.

Permanentní make-up pro omlazení rtů

Permanentní make-up může také pomoci vylepšit vzhled rtů. Rty jsou u žen obvykle předmětem patřičné pozornosti, takže se takové vylepšení určitě vyplatí. Zapomeňte na klasickou rtěnku! Zde máte pár možností:

 • Konturování rtů: permanentní make-up může pomoci vytvořit symetrický a plnější vzhled rtů. To může vylepšit jejich výraz a dodat mladší vzhled.
 • Barva rtů: pokud trpíte ztrátou pigmentace rtů, permanentní make-up vám může pomoci obnovit přirozenou barvu.
 • Maskování vrásek: permanentní make-up může maskovat jemné linky a vrásky kolem rtů, což pomáhá vytvořit mladší vzhled.

A co udělá s celým obličejem?

Permanentní make-up může také skvěle posloužit k omlazení celého obličeje. Zručný odborník ví přesně, co a jak, aby vám ubral několik “nežádoucích” let. Že tomu moc nevěříte? Měli byste! Zde je pár tipů:

 • Korekce asymetrie: permanentní make-up může být použit k vyrovnání asymetrie obličeje, což dokáže vytvořit mladší a harmoničtější vzhled.
 • Skrytí vad a nedokonalostí: pokud máte na obličeji jizvy nebo pigmentové skvrny, permanentní make-up je může skrýt a vytvořit dokonalejší vzhled.
 • Omlazení pleti: procedura může pomoci vytvořit efekt zdravé a mladé pleti tím, že zvýrazní určité obličejové rysy.

 

Upravená, mladší a sebevědomá

Není žádným tajemstvím, že vzhled hraje důležitou roli v našem sebevědomí. Většina žen a samozřejmě i mužů se cítí lépe a mnohem sebevědoměji, když je upravená a když vypadá mladě. Permanentní make-up je přitom pro pozvednutí sebevědomí ideální. Než si ale tuto kosmetickou procedur dopřejete, pečlivě zvažte veškeré výhody i potenciální nevýhody, abyste byli se svým rozhodnutím spokojeni. Nezapomeňte také, že výběr kvalitního salonu krásy a spolehlivého a zkušeného specialisty, který má tento postup “v malíčku”, je základním předpokladem úspěchu.

Pokud se pro permanentní make-up nakonec rozhodnete, určitě zjistíte, že to byla rozumná volba. Být upravená, vypadat mladší a hýřit sebevědomím. To se přece vyplatí!

Marie Bínová