Silikonová prsa – tvary podle typu ženské postavy

Silikonová prsa různých tvarů jsou vyhledávaná ženami každého věku i jakékoliv tělesné konstituce. Důvody pro podstoupení chirurgického zvětšení ňader mohou být různé, od ryze estetických až po zdravotní. Pokud o augmentaci uvažujete, dříve nebo později se setkáte s otázkou, jaký typ a jakou velikost silikonových implantátů zvolit.

 

Silikonová prsa a jejich tvary: jaké parametry se u implantátů rozlišují

  1. Profil – výška implantátu při pohledu z boku, tedy jak daleko vystupuje směrem od hrudi ven. Existují profily nízké, střední až ultra vysoké.
  2. Objem – měří se v kubických centimetrech nebo mililitrech
  3. Průměr – jak široký je základ implantátu. Výběr bude záviset na šířce hrudníku klientky.
  4. Tvar – kulatý či kapkovitý. Kapkovitý tvar je více přirozený, kulatý zase dodá vizuálně plnější efekt .

 

Jak si vybrat ideální typ silikonové výplně?

Každá žena se pravděpodobně bude rozhodovat individuálně, důležité budou osobní preference a tělesná konstituce. Typ postavy by měl být směrodatný!

 

Štíhlé až hubené ženy

Tyto ženy jsou zajisté vděčné za jejich od přírody útlou postavu, mohou však občas postrádat dostatek prsní tkáně a tím pádem i ženské tvary. Zaoblenějších křivek mohou dosáhnout prostřednictvím implantátu, v jejich případě se většinou bude téměř vždy jednat o vložení pod sval. Díky submuskulárnímu umístění budou ňadrat vypadat přirozeněji, jelikož budou překrytá vlastní hmotou (které tyto dámy nemívají příliš).

 

Co se velikosti silikonových výplní týče, existují dvě možnosti, při čemž každá bude mít jiný výsledný efekt:

  • nízký profil – pro přirozený vzhled a pro sportovkyně vyhledávající volnost pohybu
  • extra vysoký profil – pro ženy, které touží po viditelně objemném dekoltu

 

Někteří výrobci mají dokonce ve svém portfoliu speciální řadu implantátů, jež jsou proporčně uzpůsobené právě drobným či sportovním postavám.

 

Ženy s plnějšími křivkami

  • Typ “jablko”

Tyto dámy se pyšní štíhlými nohami, jejich torzo a ramena však bývají širší (nebo široké). Prsa mohou mít od přírody velký objem, bývají ale posazená daleko od sebe a s věkem často ztrácí na plnosti. Postavy typu jablko mívají to štěstí, že si s touto stavbou těla mohou implantáty vybírat zcela libovolně. Možné je u nich prakticky vše a velikost “silikonů” bude záviset hlavně na jejich osobních preferencích. Zavádět se mohou jak pod sval, tak i nad něj, tedy pod prsní žlázu.

 

  • Typ “hruška”

Tato figura mívá širší boky, v oblasti trupu je naopak poměrně úzká a vytváří tak optickou asymetrii. Plastická chirurgie může tento typ postavy výrazně přiblížit ideálu ženské krásy, jímž je tvar “přesýpacích hodin” (takovým tělem se pyšnila například legendární Marylin Monroe). Vložením prsních implantátů se horní polovina těla rozšíří, odpoutá pozornost od širokých boků a vytvoří proporční harmonii.

 

Povislá prsa

Povolená ňadra mohou potrápit dámy jakékoliv typu postavy. Na vině může být kojení, rychlá redukce váhy či hormonální změny. Pokud se jedná čistě o úbytek objemu, může být navrácen prostřednictvím implantátů. Jestliže ale prsy pokleskly tak, že bradavky směřují směrem k zemi, bude patrně nutná celková rekonstrukce. tzv. mammaplastika. Během ní se odstraní nadbytečná kůže a prs se nazvedne. Zároveň je možné zavést i implantáty pro zvětšení.

 

Vždy se poraďte s kvalifikovaným chirurgem

Pokud už se pro operaci rozhodnete, pečlivě vybírejte také pracoviště, na kterém vám zákrok provedou. Operatér musí být certifikovaný, měl by mít dostatečné zkušenosti a prokázané výsledky. Poradí vám s výběrem materiálu, správné velikosti, projde všechny možnosti. Bezpečnost a spokojenost klientky musí být vždy na prvním místě.

 

Jaká ženská postava je podle vás ideální? Popište nám ji!

Marie Bínová