Pro váš iPhone SE bude vhodné pouzdro výrazným doplňkem

  • Home
  • Blog
  • Novinky
  • Pro váš iPhone SE bude vhodné pouzdro výrazným doplňkem

Na prvním místě by u pouzdra či krytu měla samozřejmě být ochrana, ale svou roli hraje i design. Pro váš iphone se pouzdro může stát praktickým, ale zároveň výrazným módním doplňkem, bez kterého už si svůj telefon ani nebudete umět představit. Čím větší část telefonu je chráněna, tím lépe, ale ani tak nemusí oči přijít zkrátka. Kromě praktičnosti nabízí pouzdra a kryty celou škálu možností, jak vyjádřit svoji osobnost.

Záleží na vaší peněžence, na vašem vkusu a na účelu pouzdra

Největší módní domy se předhánějí s originálními designovými kousky a s každým novým modelem iphone přichází i nové převratné designy ochranných obalů. Avšak i za pár korun se dá pořídit zajímavá kombinace barev, obrázků a materiálů a váš telefon bude ve stejném bezpečí jako ten v pouzdru za desítky tisíc.

Materiály běžné i elegantní ochrání váš iphone stejně dobře

Silikon

Nejběžnějším a nejoblíbenějším typem zejména pro mladší uživatele je zcela určitě zadní kryt v kombinaci s fólií nebo ochranným sklem displeje. Má tu nespornou výhodu, že se dá mnohdy pořídit i za částku menší než sto korun a můžete ho mít s motivem vašich oblíbených seriálových nebo filmových hrdinů. A samozřejmě se nabízejí i plovoucí flitry a podobná překvapení.. Silikon v tomto ohledu poskytuje největší možnosti, ale kryt můžete mít i z měkčeného či tvrzeného plastu, kůže nebo hliníku, opětv různých barvách.

Kůže

Kůži většinou najdete jako materiál u flipů neboli knih – zavíracích obalů, do kterých telefon zaklapnete a hotovo. Většinou mají magnetický zámek, aby se samovolně neotvíraly a několik praktických kapes na papírové bankovky, doklady či kreditní karty. Kožené bývají i zasouvací kapsy s pull-out páskem, díky kterému telefon vytáhnete snadno ven. Avšak pro někoho, kdo má telefon neustále v pohotovosti a potřebuje ho i na jiné věci než jen na volání, není tenhle obal asi příliš praktický. Každopádně zůstává pravdou, že kůže, pokud je dobře zpracována, vypadá velmi elegantně, a když si trochu připlatíte, vydrží vám obal opravdu dlouho. Což se jistě hodí těm, kdo nepotřebují sladit barvu krytu s oblečením nebo kabelkou, ale dávají přednost osvědčeným věcem, které jim dlouhodobě vyhovují.

Ostatní materiály

Různé druhy umělých hmot jsme již zmiňovali a na mnoho druhů pouzder či krytů bývá použito vícero materiálů zároveň. To bývá případ chytrých nebo dobíjecích pouzder, která mohou mít kožená záda, ale přední část krytu polo nebo úplně průhlednou, aby mohl jejich uživatel být stále na příjmu i pouhým letmým pohledem bez nutnosti kryt otvírat. Kombinaci různých typů umělých hmot najdete i na odolných a voděvzdorných obalech, které musí splňovat vyšší nároky na odolnost materiálu, nehledě na to, že u vysoce účelových krytů a pouzder se tolik neřeší design a rozhodně nenabízejí příliš širokou nabídku barev.

Na co si dát pozor při online nákupu

Dnes tedy rozhodně není problém vybrat si kryt či pouzdro pro svůj iphone plně podle svých přání, ať už holdujete módním výstřelkům nebo praktičnosti, ať chcete měnit kryty každý den nebo si pořídit jen jeden a mít ho po celou dobu životnosti vašeho telefonu. Při výběru v kamenném obchodě vám jistě poskytne cenné rady prodavač a vše si můžete na místě rovnou vyzkoušet. Naopak při online nákupu by si člověk měl dát pozor a pečlivě si zkontrolovat, jestli objednává správný rozměr krytu podle modelu svého telefonu. Některé kryty jsou do jisté míry univerzální a hodí se pro více modelů, ale někdy se liší s ohledem na umístění kamer, reproduktorů a mikrofonů. Není nic příjemného zjistit, že jsme si objednali obal, který nepasuje a řešit výměnu.

A co vy? Dáváte přednost osobnímu nákupu nebo rádi brouzdáte po e-shopech a hledáte nejvýhodnější nabídku? Už se vám někdy stalo, že zboží, které dorazilo, neodpovídalo vašim představám a museli jste ho vracet?

Marie Bínová